1 yr. ago
#Arbnora
Evo jedan status, sa novostima oko moje noge i samog oporavka. Ovo je ja mislim zadnji put da ću se provodom moje noge oglasiti i poslije duže vrijeme ne budem jer mislim da van ovih novosti sada neće više biti.
To je, dakle, to.
Molim vas da ovaj status čitate sa razumijevanjem i da poštujete moju odluku jer sam ja tako odlučila i smatram da je to najbolja odluka dovedena moguća.
Operacija moje noge je bila prošle godine u 7 mjesecu. Dakle, uskoro će joj sada biti godinu dana. To joj je 3 operacija.
U godinu dana došli smo do napretka, ali ne prevelikog - noga još uvijek nije potpuno oporavljena, šipke ju maltene drže stabilnom da barem funkcioniram.
Doktor je na zadnjoj kontroli rekao da probam ustati sa hodalicom i stajati malo kako bi nozi dali tereta i to bi trebalo kakti pospješiti oporavak.
Pokušala sam više puta od zadnje pretrage raditi po preporuci doktora: stajala bi uz krevet, stol, kolica ili bilo gdje sam stizala uz Naimovu podršku, makar na sekundu i nisam dobila ništa osim: agresivne boli i peckanje u kosti. Meso oko noge mi se znalo užariti i biti toplo.
Pokušala sam ponovno kada bi se bol povukla za par dana (bol koja mi ne da spavati), i opet bi došli na isto.
Obavijestila sam doktora o dešavanjima i najvjerojatnije da će na sljedećoj kontroli reći svoje mišljenje.
No, što se mene tiče, ja ću završiti ovu cijelu priču sa sljedećim, a nadam se da ćete shvatiti moju odluku.
S obzirom na težinu mog invaliditeta i povijest koju je ova noga pretrpjela, ja sam zadovoljna s tim da je pokretna uz kolica i da mi pruža podršku u svakodnevnim aktivnostima: presvlačenje, prebacivanje negdje, higijena, itd.💪
Prije nisam mogla s njom apsolutno ništa, vukla sam ju kao krpu i bila u nesnosnim bolovima.
Bolovi su sada tu ali su dosta smanjeni i noga surađuje u aktivnostima kada trebam nešto jednostavno raditi. To mi puno znači kao oporavak! To mi puno olakšava svakodnevnicu i kvalitetu života!
NO, ja osobno ne planiram više ustajati s ovom nogom i nauditi si na taj način. 🚫
Zahvalna sam Bogu da sam nekoć mogla odraditi 3-5 koraka uz hodalicu, ali ostajem na tome.
Hodanje tih par koraka kod mene nikad nije bilo kao normalno hodanje već mučenje. 🥺
Prihvaćam ovo koliko sam dobila od moje noge i ne želim izazivati vraga pogotovo jer noga nije oporavljena kako treba i agresivna bol i nemoć mi je dovoljan znak kad je dosta.
Doktor je fantastičan, ali ponekad nisu ni oni savršeni jer je ovo stanje jako rijetko.
Samim tim, da završim konačno ovu objavu:
hvala vam svima na podršci što se tiče moje noge, hvala na divnim riječima i što ste pratili moj put.
Ja nisam dobila potpuni oporavak, ali s obzirom na stanje kako je noga bila prije, zadovoljna sam da nisam u bolovima tolikim više.
Želim uživati u tome i, ponavljam, ne dirati vraga.
Zagrljaj za sve vas.♥️
P.S: doktori ne nude neke druge solucije van operacije koje sam vec imala.
I naravno, nastavit cu raditi na sebi i prehrani i dalje radi svojeg opceg dobra i kvalitetnijeg života, ali ostalo se neće forsirati jer se ne dobivaju rezultati koji bi trebali.
Idemo dalje.🥰
Evo jedan status, sa novostima oko moje noge i samog oporavka. Ovo je ja mislim zadnji put da ću se provodom moje noge oglasiti i poslije duže vrijeme ne budem jer mislim da van ovih novosti sada neće više biti.
To je, dakle, to.
Molim vas da ovaj status čitate sa razumijevanjem i da poštujete moju odluku jer sam ja tako odlučila i smatram da je to najbolja odluka dovedena moguća.
Operacija moje noge je bila prošle godine u 7 mjesecu. Dakle, uskoro će joj sada biti godinu dana. To joj je 3 operacija.
U godinu dana došli smo do napretka, ali ne prevelikog - noga još uvijek nije potpuno oporavljena, šipke ju maltene drže stabilnom da barem funkcioniram.
Doktor je na zadnjoj kontroli rekao da probam ustati sa hodalicom i stajati malo kako bi nozi dali tereta i to bi trebalo kakti pospješiti oporavak.
Pokušala sam više puta od zadnje pretrage raditi po preporuci doktora: stajala bi uz krevet, stol, kolica ili bilo gdje sam stizala uz Naimovu podršku, makar na sekundu i nisam dobila ništa osim: agresivne boli i peckanje u kosti. Meso oko noge mi se znalo užariti i biti toplo.
Pokušala sam ponovno kada bi se bol povukla za par dana (bol koja mi ne da spavati), i opet bi došli na isto.
Obavijestila sam doktora o dešavanjima i najvjerojatnije da će na sljedećoj kontroli reći svoje mišljenje.
No, što se mene tiče, ja ću završiti ovu cijelu priču sa sljedećim, a nadam se da ćete shvatiti moju odluku.
S obzirom na težinu mog invaliditeta i povijest koju je ova noga pretrpjela, ja sam zadovoljna s tim da je pokretna uz kolica i da mi pruža podršku u svakodnevnim aktivnostima: presvlačenje, prebacivanje negdje, higijena, itd.💪
Prije nisam mogla s njom apsolutno ništa, vukla sam ju kao krpu i bila u nesnosnim bolovima.
Bolovi su sada tu ali su dosta smanjeni i noga surađuje u aktivnostima kada trebam nešto jednostavno raditi. To mi puno znači kao oporavak! To mi puno olakšava svakodnevnicu i kvalitetu života!
NO, ja osobno ne planiram više ustajati s ovom nogom i nauditi si na taj način. 🚫
Zahvalna sam Bogu da sam nekoć mogla odraditi 3-5 koraka uz hodalicu, ali ostajem na tome.
Hodanje tih par koraka kod mene nikad nije bilo kao normalno hodanje već mučenje. 🥺
Prihvaćam ovo koliko sam dobila od moje noge i ne želim izazivati vraga pogotovo jer noga nije oporavljena kako treba i agresivna bol i nemoć mi je dovoljan znak kad je dosta.
Doktor je fantastičan, ali ponekad nisu ni oni savršeni jer je ovo stanje jako rijetko.
Samim tim, da završim konačno ovu objavu:
hvala vam svima na podršci što se tiče moje noge, hvala na divnim riječima i što ste pratili moj put.
Ja nisam dobila potpuni oporavak, ali s obzirom na stanje kako je noga bila prije, zadovoljna sam da nisam u bolovima tolikim više.
Želim uživati u tome i, ponavljam, ne dirati vraga.
Zagrljaj za sve vas.♥️
P.S: doktori ne nude neke druge solucije van operacije koje sam vec imala.
I naravno, nastavit cu raditi na sebi i prehrani i dalje radi svojeg opceg dobra i kvalitetnijeg života, ali ostalo se neće forsirati jer se ne dobivaju rezultati koji bi trebali.
Idemo dalje.🥰
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Preteška si za svoje male nestabilne noge. Sama tvoja težina je ogroman problem, ali to ti naravno ne paše čuti. Umjesto toga opet iznosiš svoje priče kao da si neka posebna žrtva kojoj je uskraćeno čudo. Istina je sljedeća: dok ne napraviš barem najosnovniji korak, a to je da smršaš, nemaš što više glumiti žrtvu. Najprije se obračunaj s vlastitim kilogramima pa onda možemo dalje razgovarati. I molim te, poštedi nas tih emotivnih romana jer ti ne vjerujem ni jednu jedinu riječ. Ti svoje stanje nisi prihvatila, ti si ga hranila. A sada još želiš pljesak za to.
Zaboravlja da je za 100% uslov sve sto sam gore napisao. Ona sada je nekih 40%, čisto zbog kilaže, neaktivnosti, i kolica svojom krivicom. Naša DIVA sve moze sama,od kupanja do sviranja po internetu do jebanja. O kuhanju I jedenju neću, ali ubija žena😂😂😂😂
1 yr. ago
In response Helena to his Publication