#Arbnora
Evo jedan status, sa novostima oko moje noge i samog oporavka. Ovo je ja mislim zadnji put da ću se provodom moje noge oglasiti i poslije duže vrijeme ne budem jer mislim da van ovih novosti sada neće više biti.
To je, dakle, to.
Molim vas da ovaj status čitate sa razumijevanjem i da poštujete moju odluku jer sam ja tako odlučila i smatram da je to najbolja odluka dovedena moguća.
Operacija moje noge je bila prošle godine u 7 mjesecu. Dakle, uskoro će joj sada biti godinu dana. To joj je 3 operacija.
U godinu dana došli smo do napretka, ali ne prevelikog - noga još uvijek nije potpuno oporavljena, šipke ju maltene drže stabilnom da barem funkcioniram.
Doktor je na zadnjoj kontroli rekao da probam ustati sa hodalicom i stajati malo kako bi nozi dali tereta i to bi trebalo kakti pospješiti oporavak.
Pokušala sam više puta od zadnje pretrage raditi po preporuci doktora: stajala bi uz krevet, stol, kolica ili bilo gdje sam stizala uz Naimovu podršku, makar na sekundu i nisam dobila ništa osim: agresivne boli i peckanje u kosti. Meso oko noge mi se znalo užariti i biti toplo.
Pokušala sam ponovno kada bi se bol povukla za par dana (bol koja mi ne da spavati), i opet bi došli na isto.
Obavijestila sam doktora o dešavanjima i najvjerojatnije da će na sljedećoj kontroli reći svoje mišljenje.
No, što se mene tiče, ja ću završiti ovu cijelu priču sa sljedećim, a nadam se da ćete shvatiti moju odluku.
S obzirom na težinu mog invaliditeta i povijest koju je ova noga pretrpjela, ja sam zadovoljna s tim da je pokretna uz kolica i da mi pruža podršku u svakodnevnim aktivnostima: presvlačenje, prebacivanje negdje, higijena, itd.💪
Prije nisam mogla s njom apsolutno ništa, vukla sam ju kao krpu i bila u nesnosnim bolovima.
Bolovi su sada tu ali su dosta smanjeni i noga surađuje u aktivnostima kada trebam nešto jednostavno raditi. To mi puno znači kao oporavak! To mi puno olakšava svakodnevnicu i kvalitetu života!
NO, ja osobno ne planiram više ustajati s ovom nogom i nauditi si na taj način. 🚫
Zahvalna sam Bogu da sam nekoć mogla odraditi 3-5 koraka uz hodalicu, ali ostajem na tome.
Hodanje tih par koraka kod mene nikad nije bilo kao normalno hodanje već mučenje. 🥺
Prihvaćam ovo koliko sam dobila od moje noge i ne želim izazivati vraga pogotovo jer noga nije oporavljena kako treba i agresivna bol i nemoć mi je dovoljan znak kad je dosta.
Doktor je fantastičan, ali ponekad nisu ni oni savršeni jer je ovo stanje jako rijetko.
Samim tim, da završim konačno ovu objavu:
hvala vam svima na podršci što se tiče moje noge, hvala na divnim riječima i što ste pratili moj put.
Ja nisam dobila potpuni oporavak, ali s obzirom na stanje kako je noga bila prije, zadovoljna sam da nisam u bolovima tolikim više.
Želim uživati u tome i, ponavljam, ne dirati vraga.
Zagrljaj za sve vas.♥️
P.S: doktori ne nude neke druge solucije van operacije koje sam vec imala.
I naravno, nastavit cu raditi na sebi i prehrani i dalje radi svojeg opceg dobra i kvalitetnijeg života, ali ostalo se neće forsirati jer se ne dobivaju rezultati koji bi trebali.
Idemo dalje.🥰
Evo jedan status, sa novostima oko moje noge i samog oporavka. Ovo je ja mislim zadnji put da ću se provodom moje noge oglasiti i poslije duže vrijeme ne budem jer mislim da van ovih novosti sada neće više biti.
To je, dakle, to.
Molim vas da ovaj status čitate sa razumijevanjem i da poštujete moju odluku jer sam ja tako odlučila i smatram da je to najbolja odluka dovedena moguća.
Operacija moje noge je bila prošle godine u 7 mjesecu. Dakle, uskoro će joj sada biti godinu dana. To joj je 3 operacija.
U godinu dana došli smo do napretka, ali ne prevelikog - noga još uvijek nije potpuno oporavljena, šipke ju maltene drže stabilnom da barem funkcioniram.
Doktor je na zadnjoj kontroli rekao da probam ustati sa hodalicom i stajati malo kako bi nozi dali tereta i to bi trebalo kakti pospješiti oporavak.
Pokušala sam više puta od zadnje pretrage raditi po preporuci doktora: stajala bi uz krevet, stol, kolica ili bilo gdje sam stizala uz Naimovu podršku, makar na sekundu i nisam dobila ništa osim: agresivne boli i peckanje u kosti. Meso oko noge mi se znalo užariti i biti toplo.
Pokušala sam ponovno kada bi se bol povukla za par dana (bol koja mi ne da spavati), i opet bi došli na isto.
Obavijestila sam doktora o dešavanjima i najvjerojatnije da će na sljedećoj kontroli reći svoje mišljenje.
No, što se mene tiče, ja ću završiti ovu cijelu priču sa sljedećim, a nadam se da ćete shvatiti moju odluku.
S obzirom na težinu mog invaliditeta i povijest koju je ova noga pretrpjela, ja sam zadovoljna s tim da je pokretna uz kolica i da mi pruža podršku u svakodnevnim aktivnostima: presvlačenje, prebacivanje negdje, higijena, itd.💪
Prije nisam mogla s njom apsolutno ništa, vukla sam ju kao krpu i bila u nesnosnim bolovima.
Bolovi su sada tu ali su dosta smanjeni i noga surađuje u aktivnostima kada trebam nešto jednostavno raditi. To mi puno znači kao oporavak! To mi puno olakšava svakodnevnicu i kvalitetu života!
NO, ja osobno ne planiram više ustajati s ovom nogom i nauditi si na taj način. 🚫
Zahvalna sam Bogu da sam nekoć mogla odraditi 3-5 koraka uz hodalicu, ali ostajem na tome.
Hodanje tih par koraka kod mene nikad nije bilo kao normalno hodanje već mučenje. 🥺
Prihvaćam ovo koliko sam dobila od moje noge i ne želim izazivati vraga pogotovo jer noga nije oporavljena kako treba i agresivna bol i nemoć mi je dovoljan znak kad je dosta.
Doktor je fantastičan, ali ponekad nisu ni oni savršeni jer je ovo stanje jako rijetko.
Samim tim, da završim konačno ovu objavu:
hvala vam svima na podršci što se tiče moje noge, hvala na divnim riječima i što ste pratili moj put.
Ja nisam dobila potpuni oporavak, ali s obzirom na stanje kako je noga bila prije, zadovoljna sam da nisam u bolovima tolikim više.
Želim uživati u tome i, ponavljam, ne dirati vraga.
Zagrljaj za sve vas.♥️
P.S: doktori ne nude neke druge solucije van operacije koje sam vec imala.
I naravno, nastavit cu raditi na sebi i prehrani i dalje radi svojeg opceg dobra i kvalitetnijeg života, ali ostalo se neće forsirati jer se ne dobivaju rezultati koji bi trebali.
Idemo dalje.🥰
1 yr. ago
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Ništa novo ni neočekivano. Nisi jedina koja mora na rehabilitaciju koja realno boli. Onda nemoj pričati ljudima bajke o tvojoj velikoj toleranciji na bol itd. Doktori ne mogu pomoći tvojem oporavku ako to sama ne želiš. Već si si naudila samim time što radiš po svom i ne slušaš doktore. Ti realno ne želiš biti bolje.
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Warum sagst Du nicht einfach dass Du keinen Bock hast aufzustehen und zu laufen. Dieses ganze Theater brauchst Du doch nur um Mitleid zu bekommen.
1 yr. ago
(E)
In response Bambucci to his Publication
Žao mi je, ali odustajanjem nećeš dobiti 100%. Jer, nisi ispostovala fizikalne procedure i nutricionisticke savjete o 1300kcl dnevno. Zdrava covjeka da posjednemo u kolica I da ne hoda aktivno 6 mjeseci, udeblja se 30kg, on bi imao jake bolove pri dizanju. Bio bi nestabilan i cak dezorjentiran, sto ti nisi,jer mozes stajati, ali treba vjezbati sa terapeutima.
Jbg, puno sranja za jednu malu glupaču. Ipak je naše, medicinsko zadnje. Nikada nitko nece napisati da je lijecenje zavrseno, jer si odbila I odbijas rehabilitaciju. Stoga, odjebaus !
Jbg, puno sranja za jednu malu glupaču. Ipak je naše, medicinsko zadnje. Nikada nitko nece napisati da je lijecenje zavrseno, jer si odbila I odbijas rehabilitaciju. Stoga, odjebaus !
1 yr. ago
In response Frenki to his Publication
Tačno tako, super komentar 👍👏 Još piše glupača, “doktor je fantastičan, ali ponekad nisu ni oni savršeni jer je ovo stanje jako rijetko”… Glupača sere sama sebi u gaće 🤣🤮
1 yr. ago
In response Frenki to his Publication
Bitno da ne odustaje od stavljanja besmislenih postova na face.
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Stalno pričaš kako je tvoj slučaj poseban i kako doktori navodno nikada nemaju pravo rešenje. Možda bi konačno trebalo da prestaneš da stalno tražiš krivicu u drugima i počneš da je tražiš u sebi. Lekari nisu čarobnjaci i ako kod tebe nema napretka to nije uvek njihova greška. Ponekad je problem u tome što ti zapravo ne želiš da napraviš pravi korak već samo da pričaš i sažaljevaš se.
1 yr. ago
In response Marija to her Publication
Ona je odbila sve ponudene nacine puta ka zdravlju. I za to postoji ono sto se zove lijenost. To je jedini razlog zasto je ona donijela odluku, za koje doktore boli k...
Ok odbicemo ti jos jer ne surađuješ sa sustavom. Nije Njemačka tvoja nepismena koza muzara.
Ok odbicemo ti jos jer ne surađuješ sa sustavom. Nije Njemačka tvoja nepismena koza muzara.
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Dein ganzer Text dreht sich nur darum wie Du Dich selbst bemitleidest und Dir gleichzeitig einen Heldenstatus verleihen willst. Die Wahrheit ist Du willst gar nicht laufen Du suchst nur Ausreden um nichts verändern zu müssen. Und wenn etwas nicht sofort klappt gibst Du auf und erklärst es zur Endstation. Das ist keine Stärke das ist Selbstbetrug. Hör auf aus Stillstand eine Tugend zu machen. Wer wirklich kämpfen will redet nicht so viel darüber der steht irgendwann auf. 👊✊👆
1 yr. ago
In response Anela to his Publication
Ja genau, aber sie will nicht aufstehen, für sie passt so. Dumme Sau 🐷💩🤮
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Stoko jedna odvratna, debela i podmukla! Izgubila si 50% rente, zahvaljujući nama koji se borimo za pravdu 💪 Sad glumiš još više neku žrtvu, a cilj ti je da opet dobiješ 100% rentu. E neće moći kako to tvoja podmukla odvratna galavurdina zamišlja.. teško da će ti cilj upaliti, a ja te i dalje posmatram i još više imam dokaze da već jednom sjašeš narodu sa grbače 💪
Moj savjet, smršaj pa ćeš i hodati i ne glumetaj više jer nema ti druge… Doći ću u Rohstock da te posjetim kad se najmanje budeš nadala i to lijepo sa dokazima, baš hoću da vidim onda lično tvoju reakciju 😁💪
Moj savjet, smršaj pa ćeš i hodati i ne glumetaj više jer nema ti druge… Doći ću u Rohstock da te posjetim kad se najmanje budeš nadala i to lijepo sa dokazima, baš hoću da vidim onda lično tvoju reakciju 😁💪
1 yr. ago
In response Ayla to her Publication
Neće dobiti više, jer mora proći svu rehabilitaciju i 6 mjeseci 1300kcl ,ako treba i u bolničkim uvjetima, da bi dobila 100%. Terapeuti dignu ljude poslije oštećenja medule, mozgovine, poslije visestrukih mozdanih udara, ljude sa MS om sa mnogostrukim lezijama, poslije teskih nesreca sa lomovima kraljeznice, da ne dignu nju koja ima misicnu masu I ocuvan nervni impuls mozak-noge. Ali to su krv, znoj i suze, i nema torteljina.
Malo se je zajebala. Pogotovo ona koja smrdi po svojim prevarama do Novog Zelanda. Pa zamislite ljude u MDK? Povraca im se od nje. Kako rekoh, nitko, apsolutno nitko, tko je 23 pa na gore godina lizao školske klupe, neće ugroziti svoju reputaciju zbog varalice. Kako rekoh, ipak smrdi do Novog Zelanda.
Malo se je zajebala. Pogotovo ona koja smrdi po svojim prevarama do Novog Zelanda. Pa zamislite ljude u MDK? Povraca im se od nje. Kako rekoh, nitko, apsolutno nitko, tko je 23 pa na gore godina lizao školske klupe, neće ugroziti svoju reputaciju zbog varalice. Kako rekoh, ipak smrdi do Novog Zelanda.
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Ne želiš ozdravljenje, želiš pažnju. Tvoje samosažaljenje je glasnije od tvoje volje. Ako stvarno želiš završiti s tim, onda jednostavno zašuti.
1 yr. ago
In response Bambucci to his Publication
Preteška si za svoje male nestabilne noge. Sama tvoja težina je ogroman problem, ali to ti naravno ne paše čuti. Umjesto toga opet iznosiš svoje priče kao da si neka posebna žrtva kojoj je uskraćeno čudo. Istina je sljedeća: dok ne napraviš barem najosnovniji korak, a to je da smršaš, nemaš što više glumiti žrtvu. Najprije se obračunaj s vlastitim kilogramima pa onda možemo dalje razgovarati. I molim te, poštedi nas tih emotivnih romana jer ti ne vjerujem ni jednu jedinu riječ. Ti svoje stanje nisi prihvatila, ti si ga hranila. A sada još želiš pljesak za to.
1 yr. ago
In response Helena to his Publication
Zaboravlja da je za 100% uslov sve sto sam gore napisao. Ona sada je nekih 40%, čisto zbog kilaže, neaktivnosti, i kolica svojom krivicom. Naša DIVA sve moze sama,od kupanja do sviranja po internetu do jebanja. O kuhanju I jedenju neću, ali ubija žena😂😂😂😂